Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nízké Tatry 2017

30. 6. 2017

Nízké Tatry 2017

Je pátek 23.6.2017 a my vyjíždíme na tůru do Nízkých Tater. Jedeme čtyřmi auty – Roman  ( Míra, Laďa, Robert O.),    Pavel B.   (Robert N., Pavel P., Vlasťa),    Havlajs (Staňa, Húča, Igor) a Krch (Olda, Kurča, Milďa).   Letos se účastníme v rekordním počtu 16 chlapů.

1. den jsme se rozchodili ….

Plán byl vcelku jednoduchý: středně těžká vrcholovka v délce cca 16 kilometrů – lanovkou na Chopok, potom pěšky na Ďumbier, dále po žluté a červené až na hotel.  Hlavní cíl prvního dne bylo rozchodit se a zjistit co v nás je a v jakém družstvu budeme druhý den.  Od začátku tůry  jdeme svižně, ale s potupujícím časem jsme čím dál unavenější a unavenější. Jediný na kom není vidět stopy únavy je Staňa se svými motorovými holemi.  A to proto, že je pořád před námi a my vidíme jenom jeho záda.  Ovšem na konci klesání, které bylo velice kruté i jemu docházejí síly a má krátkou krizi.  Večer sedíme všichni pospolu (kromě Romana, který si udělal hezký večer sám na pokoji).  Vypadá to, že snad všechny něco bolí.  Každý kulhá a hlavním tématem již nejsou ani ženské, ani sport, ale naše bolavé údy. Všichni si ukazujeme bolavá kolena, kotníky a někteří se chlubí i svými bolavými zády. A není se čemu divit, délka trasy byla nakonec skoro 20 kilometrů a klesání kilometr.                                                       Cíl byl splněn – rozchodili jsme se a na další den jsme vytvořily dvě skupiny.  I přes všechny fyzické problémy je nálada výborná. Jíme, pijeme a diskutujeme. Nejlepší je Havlajs, který na všech, kteří mu neutečou provádí své kousky a pokusy.

2. den jsme vystoupali….

V sobotu ráno do vrcholové skupiny nastoupilo 7 chlapů (Laďa,  Krch, Vlasťa, Pavel B., Pavel P., Robert N a Robert O.).  Cílem je pěšky dojít na Chopok a potom zpátky po modré na hotel.  Vůdce je Laďa, který řídí každý náš krok.  Tůra to je velice pěkná. Pohledy i počasí skvostné.  Zajímavé je to, že všichni  - kromě Roberta O. mají  50+roků. To ve druhé skupině, pro kterou jsme večer stanovili  nenáročný program kroužit kolem Vrbického plesa zůstali všichni „naši mladí“ – 40+roků a Staňa s Milďou.  Ovšem chlapci nekroužili,  ale rozdělili se do dvou skupin, z nichž jedna jela opět lanovkou  na Chopok a druhá si udělala pěší tůru.  Po čtyřech hodinách chůze (1 skupina) a jízdy lanovkou (2.skupina) se na vrcholu setkáváme. To je radosti. Vítáme se jako bychom se 10 let neviděli. Třetí parta po zdolání několika vrcholů končí na hotelu.  K večeru se všichni setkáváme na pivu a vyměňujeme si zážitky. Všem se to líbilo. Tak je to správné, tak to má byť.

3. den jsme odjeli………

Třetí den si ještě cestou po dálnici pod Krchovým vedením prohlížíme Vysoké Tatry – napřed z levého okénka auta a potom i z pravého.  Pak zastavujeme v  termálním koupališti Lúčky. Je to tu takové malé, ale útulné.  Obědváme po cestě a do Hošťálkové dojíždíme před 18. hodinou.  Akce opět výborná a už se těšíme na KOLA 2018.

 

Hlavní hrdinové zájezdu:

Havlajs: umí pobavit, ale i ublížit, nedávat mu do rukou žádné ostré ani horké předměty                                                                                            Staňa:   je prakticky nerozbitný, a se svými motorovými holemi je i k nezastavení                                Krch:     v horách je dobrý, ale na silnici si na něho musíme dávat bacha (hlavně mu nedávat navigaci) Laďa:    horský vůdce ve všech  horách  a letos se projevil i jako tanečník                                                                                                        Vlasťa:  chlap, který se podruhé narodil                                                                                                    Roman: kolektiv není špatný, ale odpočinek na hotelovém pokoji nemá chybu                                                                                Milďa:   fotograf na svém místě, fotí kdykoli, kohokoli a tolikrát pokud mu stačí paměťová karta                                                                                                  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář